Kalıcı Makyaj Kursu Nedir

Inner Banner

Kalıcı Makyaj Kursu Nedir

Kalıcı Makyaj Kursu Nedir

Kalıcı Makyaj Kursu

Kalıcı makyaj kurslarına özellikle son yıllarda yoğun şekilde ilgi gösterilir. Kalıcı makyaj kursuna, bu alanda uzman olmak amacıyla gidilir. Kalıcı makyaj; organik içeriklere sahip olan boyalarla yapılır. Bu boyalar, makyajın yapılacağı bölgeye mikro iğneler aracılığıyla kalıcı bir şekilde yerleştirilir. Bu işleme de genel ifadeyle kalıcı makyaj adı verilir. Kalıcı makyaj uygulaması sırasında kullanılan iğneler, tek kullanımlık şekilde dizayn edilir. Bu açıdan da oldukça hijyenik bir işlemdir. Steril mikro iğneler aracılığıyla yapılan bu işlemde herhangi bir acı hissedilmez. Uygulama esnasında anestezik krem ve yağlar kullanılır. Kalıcı makyaj uzmanının tüm bu süreçleri en iyi şekilde yönetmesi gerekir.
 

Kalıcı Makyaj Uzmanı Ne İş Yapar?

Kalıcı makyaj uzmanı, kişilerin hayal ettiği görünüme kavuşmalarını sağlar. Bu görünüm için de bazı malzemeler kullanılması gerekir. Kalıcı makyaj uzmanı, bu görüntüyü en doğru teknikleri uygulayarak ortaya çıkarır. Tüm bu süreçler içinde kalıcı makyaj uzmanlarının yerine getirmesi gereken bazı görev ve sorumluluklar vardır. Bu görev ve sorumluluklar şu şekildedir;
 
  • Kalıcı makyaj yapımı için kullanılacak olan tüm malzemeleri, işlem öncesinde hazır hale getirmek.
  • Kişilerin isteklerini ve beklentilerini doğru şekilde anlamak.
  • Kalıcı makyajın yapılmak istendiği bölgeyi doğru biçimde tanımak.
  • Kalıcı makyaj sırasında kullanılacak tüm malzeme çeşitlerini özenli biçimde seçmek.
  • Kalıcı makyaj işlemi için gerekli olan tekniklerin tamamını en doğru biçimde uygulamak.
  • Tüm işlemlerde hijyen koşullarına fazlasıyla önem vermek.
 

Kalıcı Makyaj Uzmanı Kime Denir?

Kalıcı makyaj uzmanı, kozmetik ürünleri doğru bir şekilde kullanarak ortaya güzel bir görüntünün çıkmasını sağlayan kişiye denir. Aynı zamanda kalıcı makyaj uzmanının cilt ve yüz tiplerine hakim olması gerekir. Aynı zamanda şekillendirme teknikleri ile uygulamaları, renklendirme yöntemlerini ve kozmetik ürünlerini doğru bir şekilde kullanmayı bilmesi de son derece önemlidir. Kalıcı makyaj uzmanı; iş sağlığı ve güvenliği ile çevreye ilişkin önlemleri almalıdır. Ayrıca sağlık ve kalite kurallarına uygun şekilde çalıştığı için de son derece güvenilirdir. Kalıcı makyaj sürecinde bilinmesi gereken tüm detaylar kurslar aracılığıyla rahatlıkla öğrenilebilir.
 

Kalıcı Makyaj Uzmanı Nasıl Olunur? Kalıcı Makyaj Kursu Faydaları Nelerdir?

Kalıcı makyaj uzmanı olan kişilerin çalışma alanları son derece geniştir. Başta güzellik salonları olmak üzere güzellik merkezi, TV stüdyoları, kuaför, kozmetik mağazaları, tiyatro ve sinema sektöründe rahatlıkla iş imkanı bulabilirler. Kalıcı Makyaj Eğitimleri, resmi kurumlar tarafından verilir. Bu kurslara katılarak kalıcı makyaj uzmanı olunabilir. Ancak bu noktada dikkat edilecek detayların başında MEB gelir. MEB sertifikalı eğitim veren kurslardan yana seçim yapmak daha doğru olur. Alınan eğitimlerin kalitesi, eğitimi verecek uzman kişiler ve kuruluşlar tarafından belirlenir. Eğitimler teorik şekilde de olduğu için birnevi staj olarak kabul edilir.